Szymon Jaskuła

Szymon Jaskuła

Fizjoterapeuta
Vitall Sport Bielsko-Biała

O mnie

Jestem fizjoterapeutą z kilku letnim doświadczeniem i absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Sport, ze specjalizacją trener przygotowania motorycznego. Dodatkowo jestem instruktorem kolarstwa. Od wielu lat moją główną pasją są sporty ekstremalne, a w szczególności kolarstwo grawitacyjne, które charakteryzuję się dużą ilością kontuzji i wymagającym przygotowaniem fizycznym. Chęć radzenia sobie z negatywnymi skutkami tego sportu, jakimi są liczne uszkodzenia narządu ruchu, skierowała mnie na drogę fizjoterapii. Dalsze uprawianie dyscypliny pozwoliło mi zebrać doświadczenie na temat profilaktyki kontuzji i leczenia urazów.
Bylem członkiem sekcji wspinaczkowej działającej przy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, w której odbyłem staż trenerski, wdrażając elementy fizjoterapii do środowiska wspinaczkowego.
Jestem również fizjoterapeutą kadry narodowej Polish Soccers Skills.

W codziennej pracy wykorzystuje wiedzę i doświadczenia zdobyte na konferencjach i kursach z zakresu osteopatii, fizjoterapii, psychologii oraz treningu motorycznego.
W pracy skupiam się głownie na potrzebach pacjentów, wykazując przy tym otwarty umysł oraz wszechstronne podejście w planowaniu terapii. Poprzez ciągłe kształcenie się szukam optymalnego połączenia treningu z terapią, mając na uwadze, że do pełni zdrowia potrzebny jest nam prawidłowy ruch oraz odpowiednie warunki dla organizmu.